Príznaky tehotenstva

Príznaky tehotenstva

Ženám sa podozrenie z tehotenstva začínajú objavovať zvyčajne vtedy, keď im mešká menštruácia. Či už ide o nečakané alebo plánované otehotnenie, príznaky sú pomerne známe a často sa o nich hovorí. V tomto článku si ich zhrnieme.

Počas tehotenstva môže žena spozorovať rôzne príznaky, ktoré sú spôsobené telesnými zmenami počas tohto obdobia. Prvým príznakom je určite spomínané meškanie resp. vynechanie pravidelnej menštruácie. Pokiaľ Vám mešká menštruácia viac ako 2 týždne, s najväčšou pravdepodobnosťou ste tehotná, avšak nie vždy to tak musí byť.

Príznak, ktorý sprevádza každé tehotenstvo, je určite ranná nevoľnosť – hlavne na začiatku tehotenstva. Nevoľnosť je spôsobovaná hormónom HCG a je spôsobená zmenami v krvnom obehu – práve preto Vám môže prísť zle z rôznych pachov a vôní, ktoré ste predtým ani nevnímali, resp. zdali sa Vám v poriadku.

Ďalšími príznakmi tehotenstva môže byť abnormálne časté nutkanie na močenie, únava, časté zmeny nálad, precitlivenosť. Časté sú aj bolesti v podbrušku, ktoré sa dajú prirovnať k predmenštruačným bolestiam.

Všetky tieto príznaky sa objavujú v prvom trimestri, do troch mesiacov by teda mali všetky postupne zmiznúť.

Známou metódou na zistenie tehotenstva je tehotenský test. Tieto testy však tiež nie sú stopercentné, tehotenstvo Vám môže potvrdiť návšteva Vášho gynekológa.

Určite si pozrite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.