Príznaky ochorenie obličiek

Príznaky ochorenie obličiek

Máte podozrenie, že Vaše obličky nepracujú tak, ako by mali? Ochorení obličiek existuje viac a preto sú aj príznaky rôzne. Rozoberieme si ich v nasledujúcom článku.

Základné príznaky pri ochorení obličiek sú problémy s močením. Pacient má zvyčajne časté nutkanie močiť, hlavne počas noci. Močenie je nepríjemné, ťažké a bolestivé, môže byť sprevádzané aj pálením. Čo sa týka intenzity, pri ochorení obličiek je močenie buď nadmerné, alebo minimálne.

Príznaky však nemusia súvisieť iba s močením – jedným z príznakov je napríklad bolesť v miestach, kde sa obličky nachádzajú – v krížoch. To môže často charakterizovať napríklad zápal obličiek.

Opuchy na rôznych častiach tela môžu tiež signalizovať obličkové problémy – opuchy sa vyskytujú na tvári, alebo na členkoch, niekedy dokonca napuchne celé telo, čo je už obzvlásť silný a nepríjemný príznak ochorenia.

Máte zvýšený tlak, na ktorý nepomáha žiadna liečba? To môže byť ďalším príznakom chorých obličiek. Mnoho ľudí má choré obličky a ani o tom nevie, príznaky sa nemusia prejavovať ihneď. Ak ale pociťujete niektorý z príznakov či varovných signálov, určite nič nepokazíte návštevou doktora.

Určite si pozrite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.