Príznaky hemoroidov

Príznaky hemoroidov

Hemoroidy nie sú žiadnym problémom, má ich totiž každý. Označujeme nimi žily v oblasti konečníku. Problém nastáva až vtedy, keď nastane ochorenie týchto ciev.

Skladajú sa z drobných tepien (privádzajú do tejto oblasti krv) a drobných žíl (odvádzajú krv) a spojok medzi nimi. Keď je všetko v poriadku, krv do oblasti konečíku iba priteká a odteká. Keď však nastane porušenie tohto systému, nastávajú problémy s hemoroidmi. Toto ochorenie je veľmi časté, veľké percento sa ale hanbí ísť k pacientovi. Zvyknú sa k nemu vybrať až keď majú neznesiteľné bolesti a obavy z nádoru na hrubom čreve. Prekonanie hanby sa vyplatí, lebo lekári Vám vedia poskytnúť viacero možnosť, ako sa hemoroidov zbaviť.

Príznakom hemoroidov je najčastejšie krvácanie, ktoré sa prejavuje nachádzaním krvi na povrchu stolice, alebo na toaletnom papieri. Pri častom a väčšom vyprázdňovaní sa môže objaviť až chudokrvnosť. Pri vyššom štádiu problémov s hemoroidmi sa môžu objaviť ďalšie príznaky – odchod hlienu na povrch stolice, špinenie spodného prádla, podráždenie kože v okolí konečníku.

Určite si pozrite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.